Biblijna dieta Daniela

Biblijna dieta Daniela

Dieta dla osób z nadwagą lub otyłością, nadciśnieniem, alergią skórną czy pokarmową, astmą, a także kamicą nerkową czy wrzodami żołądka. More »

Bisfenol - ukryty wróg otaczający Cie dookoła.

Bisfenol - ukryty wróg otaczający Cie dookoła.

Bisfenol A jest przyczyną: raka, cukrzycy, chorób serca itd. More »

Imbiru właściwości.

Imbiru właściwości.

Imbir na: bóle, przeciwrakowo, zakażenia. Obowiązkowy składnik każdej kuchni. More »

Musisz mieć dużo kapusty

Musisz mieć dużo kapusty

Sok z kiszonej kapusty leczy wrzody, wzmacnia odporność, dobry w profilaktyce raka. More »

Pracoholizm to też choroba

Pracoholizm to też choroba

Skutki pracoholizmu to: wrzody żołądka, nerwice, zaniedbanie relacji z rodziną, dziećmi i przyjaciółmi, zaburzony sen i słaba koncentracja. More »

Kto je kalarepę, ten ma dużą moc i krzepę.

Kto je kalarepę, ten ma dużą moc i krzepę.

Właściwości kalarepy: dużo witaminy C, More »

 

Biblijna dieta proroka Daniela.

warzywa

Biblia, traktowana jest powszechnie jako księga opowieści dziwnej treści. Jednakże ktoś, kto miłuje Słowo Boże, ma do niej nie tylko respekt, ale czerpie z niej niczym wodę ze źródła. Biblia to nie tylko wiara. To historia, psychologia, ekonomia, kultura, ale i także poradnik zdrowia.  W niej to jest zawarta tzw dieta Daniela, zwana także postem Daniela.

Paradoksalnie korzystają z niej, nie chrześcijanie, ale osoby nie zainteresowane ani biblią, ani wiarą. Ludzie czytają Biblię i patrzą na nią jak na plakat, kiedy Bóg podpowiada nam wiele, wiele rzeczy.

Dieta ta, nie kosztuje tyle co drogie suplementy, odzywki itp, a mimo wszystko jest pomijana, niczym ładna dziewczyna schowana w domu. 🙂

 

 

Na czym ona polega? Sięgnijmy do źródła;

Daniela 1

5) Król wyznaczył im dzienne utrzymanie ze stołu królewskiego oraz wino, które sam pijał; miano ich wychowywać trzy lata, po czym mieli iść na służbę do króla. (6) Wśród nich byli także z synów judzkich: Daniel, Ananiasz, Miszael i Azariasz, (7) którym przełożony nad sługami dworskimi dał inne imiona: Daniela nazwał Baltazarem, Ananiasza – Szadrachem, Miszaela – Meszachem, a Azariasza – Abed-Negem. (8) Lecz Daniel postanowił nie kalać się potrawami ze stołu królewskiego ani winem, które król pijał. Prosił więc przełożonego nad sługami dworskimi, by mógł się ustrzec splamienia. (9) A Bóg zjednał Danielowi łaskę i miłosierdzie przełożonego nad sługami dworskimi. (10) Przełożony nad sługami dworskimi rzekł do Daniela: Boję się, że król, mój pan, który wam wyznaczył pokarm i napój, zauważy, że wasze twarze są chudsze niż młodzieńców w waszym wieku i narazicie moją głowę na niebezpieczeństwo u króla. (11) Wtedy Daniel rzekł do nadzorcy, którego przełożony nad sługami dworskimi ustanowił nad Danielem, Ananiaszem, Miszaelem i Azariaszem: (12) Zrób próbę ze swoimi sługami przez dziesięć dni. Niech nam dadzą jarzyn do jedzenia i wody do picia. (13) Potem przypatrzysz się nam, jak wyglądamy i jak wyglądają młodzieńcy, którzy jadają pokarm ze stołu królewskiego i według tego, co zobaczysz, postąpisz ze swoimi sługami. (14) I wysłuchał ich prośby, i zrobił z nimi próbę przez dziesięć dni. (15) A po upływie dziesięciu dni okazało się, że lepiej wyglądali i byli tężsi na ciele niż wszyscy młodzieńcy, którzy jadali pokarm ze stołu królewskiego. (16) Dlatego nadzorca odstawiał ich pokarm i wino, które mieli pić, i podawał im jarzyny. (17) A Bóg dał tym czterem młodzieńcom znajomość i rozumienie wszelkiego pisma i mądrości; Daniel zaś znał się na wszelkiego rodzaju widzeniach i snach.

 

Tak więc jak widać z Biblii, dieta, post daniela polega na 10 dniowym odżywianiu się warzywami i owocami.

 

Dla kogo jest ona wskazana?

 

 

„Dieta warzywno-owocowa wskazana jest dla osób zdrowych w celach profilaktycznych oraz dla tych zmagających się z wieloma dolegliwościami, m.in. nadwagą lub otyłością, nadciśnieniem, alergią skórną czy pokarmową, astmą, a także kamicą nerkową czy wrzodami żołądka

W jadłospisie diety Daniela dozwolone są niskokaloryczne warzywa i owoce, które zawierają śladowe ilości białek i węglowodanów, np. marchew, buraki, seler, rzodkiew, pietruszka czy jabłka, grejpfruty, cytryny. Można je spożywać w każdej postaci. Do przyprawiania potraw można stosować chrzanu, majeranku czy kminku i innych świeżych ziół. Uzupełnieniem, diety są woda niegazowana bogata w minerały, herbata owocowa i ziołowa oraz soki rozcieńczone wodą.

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-daniela-na-czym-polega-post-daniela_39619.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-daniela-na-czym-polega-post-daniela_39619.html”

*1

Pozbycie się toksyn

 

„Post Daniela to dieta półgłodówkowa, oparta na warzywach i owocach. Każdego dnia w czasie trzech posiłków dostarczamy naszemu organizmowi maksymalnie do 800 kalorii. W przygotowywanych przez nas posiłkach znajduje się duża ilość witamin, aktywnych enzymów, mikroelementów i błonnika, który wymiata toksyny z jelit. Nie podajemy wcale mięsa, bo ono zalega w jelitach nawet do 72 godzin zanim zostaje strawione. Jako ciekawostkę powiem, że już po trzech dniach stosowania Postu Daniela wyłącza się nam ośrodek głodu. W tym czasie nasz organizm przestawia się na odżywianie wewnętrzne, spala zapasy i wydala nagromadzone toksyny. Ważnym czynnikiem naszego postu jest także woda. Na 30 kilogramów masy ciała należy pić litr wody dziennie

*3

To nie była żadna nowość, jednorazowy test, wybryk, umartwianie ciała, gdyż:

 

Daniel i jego przyjaciele zastosowali dietę, którą Bóg dał na początku Adamowi i Ewie. Słowo „jarzyny”, które występuje w oryginale odnosi się do jadalnych owoców i roślin. Daniel unikał pokarmów, które stymulują zmysły, spożywając pokarm świeży i prosty. Celem stosowania diety jarskiej jest osiągnięcie maksymalnego potencjału, dlatego powinna stać się pokarmem każdego, kto chce dysponować sprawnym ciałem i umysłem. Taką dietę stosował też, jak zaraz zobaczymy, Jan Chrzciciel.

Jan Chrzciciel miał poprzedzić Mesjasza. Przygotowując się do tego dzieła spędził wiele lat w ustronnych miejscach, gdzie nic nie zakłócało jego społeczności z Bogiem. Jan przyjął śluby nazyrejczyka. Zgodnie z nimi żył bardzo wstrzemięśliwie.

Nie znaczy to jednak, że spędzał czas na ascetycznej bezczynności. Odwiedzał zamieszkałe osiedla, aby mieć częsty kontakt z ludśmi. Swym przykładem pobudzał ludzi do sprawiedliwego życia, a słowem przygotowywał na przyjście Mesjasza.

Biblia mówi, że Jan nie pił wina, a odżywiał się miodem i szarańczą. Termin „szarańcza” (gr. acridas) w starożytnych śródłach greckich odnosi się również do dziko rosnących korzeni i owoców. Sugeruje to, że Jan Chrzciciel był wegetarianinem. Jego sposób odżywiania, włącznie z abstynencją od wina, kojarzy się z Dniem Pojednania.(1) W czasie tego święta Żydzi nie mogli spożywać niczego sfermentowanego. Podobną rolę w czasie końca ma odegrać cały lud Boży, który otrzymał to samo zadanie: przygotowanie ludzkości na przyjście Chrystusa. Żyjąc w okresie, na który wskazywał Dzień Pojednania, wszyscy powinniśmy prowadzić wstrzemięśliwe życie, jak Jan Chrzciciel.

*2

 

Należy przy tym dodać, iż Daniel był także wojownikiem modlitwy, a post, zwłaszcza ten z uwzględnieniem z Izajasza, obala moce demoniczne.

 

To jest tzw dieta, post Daniela. Natomiast jeśli ktoś ma przygotowany organizm, może podjąć się postu o samej wodzie., czyli tzw głodówki. W grudniu intencyjnie się takiego podjąłem. Nie była to prosta sprawa. Do takiego postu należy być przygotowanym.

Po pierwsze, należy odstawić minimum tydzień wcześniej wszelkie używki łącznie z kawą. Jeśli tego nie zrobisz, gwarantowany ból głowy gorszy niż po przepiciu. Po prostu działają toksyny.

Toksyny nagromadzone w naszym ciele zatruwają nas i powodują choroby łącznie z rakiem.
Zatrucie organizmu toksynami powoduje to, że jesteśmy niespokojni, agresywni, ospali, zmęczeni życiem, nie potrafimy kochać. Tylko post, który oczyści nasze ciało i ducha może przywrócić nam równowagę, wtedy będziemy dla siebie bardziej życzliwi, radośni.

Świat, korporacje, wciskają nam preparaty, suplementy, kiedy post jest czymś darmowym, zdrowym i pozytywnie wpływającym na organizm

W związku z tym, że ponad miesiąc nie piłem alkoholu wcale, a kawę odstawiłem kilka dni wcześniej, głodówka miała u mnie przebieg delikatny, bynajmniej w pierwszym dniu. Najgorszy był trzeci dzień. Nie dość, że byłem totalnie osłabiony, to jeszcze wściekle głodny.

Nastepny dzień po ukończeniu postu był juz jak nowo narodzenie 🙂 Czułem sie rześki i wypoczęty.

Ponoć po trzecim dniu nie czuje się wcale głodu.

 

Reasumując, nasz organizm powinien przynajmniej od czasu do czasu być umartwiany,  postem Daniela, mającym korzyści nie tylko zdrowotne, ale i duchowe.

Trudno się dziwić, że post daniela nie jest w modzie wśród chrześcijan, skoro chrześcijaństwo jest kojarzone głównie z takimi osobami:

kaplanibrfzucha

 

 

źródła:

 1. http://www.poradnikzdrowie.pl/diety/odchudzajace/dieta-daniela-na-czym-polega-post-daniela_39619.html
 2. http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/post.htm
 3.  http://totus-tuus.com.pl/post-daniela-uzdrawia-nasze-zycie-wywiad-z-pania-krystyna-dajka/

2 Responses to Biblijna dieta proroka Daniela.

 1. DianaZ pisze:

  Rozmawiałam niedawno z panią, która postanowiła się odchudzić i oczyścić głodówką. Oczywiście odpowiednio się do tego przygotowała (kilka dni lekkostrawnej diety). Wytrzymała na samej wodzie 9 dni i mówiła, że wcale nie czuła się głodna, pod koniec tylko była bardzo osłabiona. A ona z kolei rozmawiała z panem, który stosuje regularne głodówki od ok. 30 lat. Kiedyś głodówką wyleczył się z żółtaczki, a w momencie tej rozmowy był w pięćdziesiątym (!!!) dniu głodówki tylko na wodzie.

 2. dodo_lbn pisze:

  POLECAM!!!
  Sam stosuję od dwóch lat okresowe posty warzywno-owocowe i bardzo duże korzyści zdrowotne odczuwam dzięki nim. Wyleczyłem zesztywnienie stawów, alergie pokarmowe, przestałem używać okularów do pracy przy komputerze (wcześniej już po 10 minutach patrzenia w ekran bez okularów obraz mi się rozmazywał) i wiele innych. Członkowie rodziny i znajomi, których udało mi się namówić na taki post również byli pod wrażeniem jego skutków.
  W Polsce taką terapię od dawna propaguje dr Ewa Dąbrowska, dlatego post ten jest znany również jako dieta Dąbrowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *