Biblijna dieta Daniela

Biblijna dieta Daniela

Dieta dla osób z nadwagą lub otyłością, nadciśnieniem, alergią skórną czy pokarmową, astmą, a także kamicą nerkową czy wrzodami żołądka. More »

Bisfenol - ukryty wróg otaczający Cie dookoła.

Bisfenol - ukryty wróg otaczający Cie dookoła.

Bisfenol A jest przyczyną: raka, cukrzycy, chorób serca itd. More »

Imbiru właściwości.

Imbiru właściwości.

Imbir na: bóle, przeciwrakowo, zakażenia. Obowiązkowy składnik każdej kuchni. More »

Musisz mieć dużo kapusty

Musisz mieć dużo kapusty

Sok z kiszonej kapusty leczy wrzody, wzmacnia odporność, dobry w profilaktyce raka. More »

Pracoholizm to też choroba

Pracoholizm to też choroba

Skutki pracoholizmu to: wrzody żołądka, nerwice, zaniedbanie relacji z rodziną, dziećmi i przyjaciółmi, zaburzony sen i słaba koncentracja. More »

Kto je kalarepę, ten ma dużą moc i krzepę.

Kto je kalarepę, ten ma dużą moc i krzepę.

Właściwości kalarepy: dużo witaminy C, More »

 

Autyzm wywołany kwasem walproinowym u małych dzieci zmniejszony kurkuminą.

The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) informuje, że około jedna na 59 dzieci ma zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) Spojrzenie na roczne dane na temat rozpowszechnienia ASD pokazuje, że liczba ta prawdopodobnie się pogorszy. Badania opublikowane w czasopiśmie BMC Complementary and Alternative Medicine sugerują, że podawanie suplementów kurkumy może łagodzić uszkodzenia i niepełnosprawności charakteryzujące się autyzmem.

Dane z CDC wskazują, że coraz więcej dzieci jest diagnozowanych z ASD. W 2000 r. Około 1 na 150 dzieci urodzonych w 1992 r. Miało ASD. Do 2014 roku dane te wzrosły do jednego na 59 dzieci urodzonych osiem lat wcześniej. Big Pharma uznałaby, że wszyscy są zgodni z genetyką, ale ludzie wiedzą lepiej. Liczne, w dużej mierze ignorowane badania wskazują, że stosowanie toksycznych substancji chemicznych w lekach syntetycznych i szczepionkach prawdopodobnie powoduje tę tendencję.

Na przykład kwas walproinowy (VPA).Ten rozgałęziony, krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy jest od wielu lat stosowany jako lek przeciwpadaczkowy pierwszego rzutu. Zwykle podaje się go dzieciom, u których zdiagnozowano epilepsję, chociaż badania kliniczne badają ich skuteczność w odniesieniu do wielu innych chorób.

VPA działa poprzez modyfikację aktywności neuroprzekaźników, co w konsekwencji wpływa na tkankę mózgową. Rzeczywiście, związek chemiczny wiązał się z licznymi efektami ubocznymi związanymi z mózgiem, w tym zwiększonym ryzykiem wad cewy nerwowej, opóźnieniami rozwoju układu nerwowego i zmniejszeniem umiejętności wokalnych – wszystkie zawarte w objawach związanych z ASD. Jeśli to nie wystarczy, stosowanie VPA zostało również powiązane z poważnym uszkodzeniem organizmu, w tym z hiperamoniczną encefalopatią, hepatotoksycznością, supresją szpiku kostnego, zapaleniem trzustki i śmiertelnymi krwotokami.

Kurkumina, naturalny związek pochodzący z kurkumy – choć może również występować w innych przyprawach – znany jest z wielu korzyści zdrowotnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego rola w ochronie ośrodkowego układu nerwowego przed chorobami zwyrodnieniowymi, takimi jak choroba Alzheimera, późna dyskineza, duża depresja, epilepsja i zaburzenia neuropsychiatryczne.

Poprzednie badanie wskazuje, że kurkumina może również łagodzić skutki autyzmu wywołanego kwasem propionowym u szczurów. Jest to spowodowane zdolnością związku do tłumienia stresu oksydacyjnego, zapobiegania dysfunkcji mitochondriów i zmniejszania zapalenia nerwów. Odkrycie to wpłynęło na badanie zdolności kurkuminy do poprawy autyzmu wywołanego przez VPA.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment na modelu gryzonia. Podzielono ciężarne szczury na dwa zestawy. W 12.5 dniu ciąży, do zestawu I wstrzyknięto roztwór soli fizjologicznej, podczas gdy w zestawie II wstrzyknięto 600 miligramów / kg (mg / kg) walproinianu sodu. Naukowcy pobrali następnie 20 szczeniąt płci męskiej z każdego zestawu i podzielili ich na dwie kolejne po 10 osób każda, tworząc w sumie cztery grupy:

  • Grupa I składała się ze szczeniąt urodzonych ze zbioru I i otrzymała roztwór soli fizjologicznej siedem dni po urodzeniu. To była grupa kontrolna.
  • Grupa II składała się z samców szczeniąt pobranych z zestawu II i otrzymała roztwór soli fizjologicznej siedem dni po urodzeniu.
  • Grupa III składała się z samców szczeniąt także z zestawu II, ale otrzymała mililitr kurkuminy siedem dni po urodzeniu.
  • Grupa IV pochodziła z zestawu I i otrzymała mililitr kurkuminy siedem dni po urodzeniu.

Naukowcy zauważyli, że szczury narażone na VPA wykazywały oznaki opóźnionego dojrzewania, niższego ciała i masy mózgu i toksyczności mózgu, w tym zubożone poziomy IFN-γ, serotoniny, glutaminy, zredukowanego glutationu, S-transferazy glutationowej, peroksydazy lipidowej o wzrost CYP450, IL-6, glutaminian i utleniony glutation. Jednak podawanie kurkuminy łagodziło te dysfunkcje w umiarkowanym stopniu. Suplement pomagał w szczególności w poprawie opóźnionego dojrzewania i nienormalnej masy ciała.

Z powodu tych ustaleń naukowcy doszli do wniosku, że kurkumina może odgrywać rolę terapeutyczną przeciwko autyzmowi wywołanemu przez VPA, ale zauważyła, że ​​związek musi być certyfikowany, zanim będzie można go uznać za bezpieczny i skuteczny dla dzieci.

 

Źródła :

Natural.news

Science.news

CDC.gov

ScienceDirect.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *